  • NHD-3.5-320240FT-CSXP-T
NHD-3.5-320240FT-CSXP-T
advertisement
Manufacturer No:
NHD-3.5-320240FT-CSXP-T
Manufacturer:
Newhaven Display Intl
HK JDW NO:
17549-NHD-3.5-320240FT-CSXP-T
Package:
Datasheet:
Description:
3.5" IPS EVE2 TFT LCD DISPLAY WI
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NHD-3.5-320240FT-CSXP-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mfr
    Newhaven Display Intl
  • Series
  • Interface
    Parallel, 24-Bit (RGB), SPI
  • Display Type
    TFT - Color
  • Viewing Area
    71.82mm W x 55.05mm H
  • Display Mode
    Transmissive
  • Backlight
    LED
  • Touchscreen
    Resistive
  • Dot Pixels
    320 x 240 (QVGA)
  • Background Color
  • Diagonal Screen Size
    3.5" (88.90mm)