  • NHQMM202B410T10
NHQMM202B410T10
advertisement
Manufacturer No:
NHQMM202B410T10
HK JDW NO:
58-NHQMM202B410T10
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
NHQMM202B410T10
Description:
NHQ Series Tolerance:10% 2k Surface Mount -40°C~125°C 4100K B Value Tolerance:±5% Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
NHQMM202B410T10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NHQ
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Resistance
    2kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Resistance Tolerance
    ±10%
  • Resistance in Ω @ 25°C
    2k
  • B Value Tolerance
    ±5%
  • B25/85
    4100K
  • Height
    1mm
  • Length
    1.6mm