  • NHQMM332B410T10
NHQMM332B410T10
advertisement
Manufacturer No:
NHQMM332B410T10
HK JDW NO:
58-NHQMM332B410T10
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
NHQMM332B410T10
Purchasing and Inquiry
NHQMM332B410T10 Overview
NHQMM332B410T10 Features
Package/Case: Tape & Reel (TR)
NHQ Series
Operating Temperature: -40°C~125°C
3.3kOhm Resistance
Mounting Type: Surface Mount
10% Tolerance
NHQMM332B410T10 Applications
There are a lot of Amphenol Advanced Sensors NHQMM332B410T10 NTC Thermistors applications.
  • Temperature regulation and measurement
  • Electronic Thermometers
  • LCD compensation
  • Temperature compensation of display contrast
  • Household appliances such as refrigerators, water coolers, dishwashers and many others
  • Automotive Electronics
  • Temperature compensation for crystal oscillator
  • Temperature compensation for semiconductor devices
  • Water heaters
  • Air-conditioning systems
Step5Bar-code shipping tag
NHQMM332B410T10
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NHQ
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Resistance
    3.3kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Resistance Tolerance
    ±10%
  • Resistance in Ω @ 25°C
    3.3k
  • B Value Tolerance
    ±5%
  • B25/85
    4100K
  • Height
    1mm
  • Length
    1.6mm