  • NHSC3001R0J
NHSC3001R0J
advertisement
Manufacturer No:
NHSC3001R0J
HK JDW NO:
792-NHSC3001R0J
Package:
Axial, Box
Datasheet:
NHSC3001R0J
Description:
1Ohm, ±5%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NHSC3001R0J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Axial, Box
  • Mounting Feature
    Flanges
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Box
  • Series
    HS, CGS
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    5.039Lx2.874W 128.00mmx73.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    300W
  • Lead Style
    Terminal Screw Type
  • Coating, Housing Type
    Aluminum
  • Height Seated (Max)
    1.654 42.00mm