  • NI-10M-2554
NI-10M-2554
advertisement
Manufacturer No:
NI-10M-2554
HK JDW NO:
776-NI-10M-2554
Package:
6-DIP (1.000, 25.40mm), 5 Leads
Datasheet:
NI-10M-2554
Description:
NI-10M-2554 datasheet pdf and Oscillators product details from Taitien stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
NI-10M-2554
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    NI-10M-2500
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    1.430Lx1.070W 36.32mmx27.18mm
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    10MHz
  • Frequency Stability
    ±5ppb
  • Output
    Sine Wave
  • Max Supply Current
    800mA
  • Height
    12.7mm
  • Height Seated (Max)
    0.500 12.70mm