  • NJM2370U30-TE1
NJM2370U30-TE1
advertisement
Manufacturer No:
NJM2370U30-TE1
Manufacturer:
NJR Corporation/NJRC
HK JDW NO:
564-NJM2370U30-TE1
Package:
SOT-89-5/6
Datasheet:
NJM2370U30-TE1
Description:
Enable Fixed PMIC SOT-89-5/6
Quantity:
In Stock : 4277
Step5Bar-code shipping tag
NJM2370U30-TE1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-89-5/6
  • Supplier Device Package
    SOT-89-5
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Voltage - Input (Max)
    20V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    180μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.3V @ 30mA
  • PSRR
    60dB (400Hz)