  • NJM2842U2-015-TE1
NJM2842U2-015-TE1
advertisement
Manufacturer No:
NJM2842U2-015-TE1
HK JDW NO:
564-NJM2842U2-015-TE1
Package:
SOT-89-5
Datasheet:
NJM2842U2-015-TE1
Description:
Enable Fixed PMIC SOT-89-5
Quantity:
In Stock : 10038
Step5Bar-code shipping tag
NJM2842U2-015-TE1
  • Current - Output
    1A
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.5V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    500μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.1V @ 600mA
  • PSRR
    90dB (1kHz)
  • Package / Case
    SOT-89-5
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V