  • NKS7-120-20-E
NKS7-120-20-E
advertisement
Manufacturer No:
NKS7-120-20-E
Manufacturer:
Saronix
HK JDW NO:
4450-NKS7-120-20-E
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
NKS7-120-20-E
Description:
NKS7-120-20-E datasheet pdf and Crystals product details from Saronix stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NKS7-120-20-E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    1999
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Frequency Tolerance
    0.005%
  • Accuracy
    0.005 %