  • NL453232T-471J
NL453232T-471J
advertisement
Manufacturer No:
NL453232T-471J
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-NL453232T-471J
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
NL453232T-471J
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NL453232T-471J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NL
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    62mA
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    470μH
  • Test Frequency
    796kHz
  • DC Resistance (DCR)
    26Ohm Max
  • Max DC Current
    62mA
  • Frequency - Self Resonant
    3MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    40 @ 796kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Case/Size Code
  • Height
    3.2004mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm