  • NLC565050T-2R2K-PF
NLC565050T-2R2K-PF
advertisement
Manufacturer No:
NLC565050T-2R2K-PF
HK JDW NO:
769-NLC565050T-2R2K-PF
Package:
2220 (5650 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
NLC565050T-2R2K-PF
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    2220 (5650 Metric)
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.220Lx0.197W 5.60mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    5.3mm
  • Current Rating
    1.3A
  • Case Code (Metric)
    5650
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    60mOhm Max
  • Max DC Current
    1.3A
  • Frequency - Self Resonant
    42MHz
  • Q @ Freq
    10 @ 7.96MHz
  • DC Current
    1.3A
  • Height
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm