  • NLCV25T-1R5M-EF
NLCV25T-1R5M-EF
advertisement
Manufacturer No:
NLCV25T-1R5M-EF
HK JDW NO:
769-NLCV25T-1R5M-EF
Datasheet:
NLCV25T-1R5M-EF
Step5Bar-code shipping tag
NLCV25T-1R5M-EF
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    NLCV-EF
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    435mA
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    546mOhm Max
  • Max DC Current
    435mA
  • Frequency - Self Resonant
    165MHz
  • Q @ Freq
    20 @ 7.96MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Height
    1.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.90mm