  • NLCV25T-2R2M-EFR
NLCV25T-2R2M-EFR
advertisement
Manufacturer No:
NLCV25T-2R2M-EFR
HK JDW NO:
769-NLCV25T-2R2M-EFR
Datasheet:
NLCV25T-2R2M-EFR
Description:
FIXED IND 2.2UH 730MA 324 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
NLCV25T-2R2M-EFR
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
    1008 (2520 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2013
  • Series
    NLCV-EF
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    730mA
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    324mOhm Max
  • Max DC Current
    730mA
  • Frequency - Self Resonant
    68MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    10 @ 7.96MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    10
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Height
    1.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.90mm