  • NLCV25T-3R3M-PF
NLCV25T-3R3M-PF
advertisement
Manufacturer No:
NLCV25T-3R3M-PF
HK JDW NO:
769-NLCV25T-3R3M-PF
Datasheet:
NLCV25T-3R3M-PF
Description:
Quantity:
In Stock : 50
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
NLCV25T-3R3M-PF
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
    1008 (2520 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2006
  • Series
    NLCV-PF
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    Wirewound
  • Resistance
    650mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.1mm
  • Current Rating
    340mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    845mOhm Max
  • Max DC Current
    340mA
  • Frequency - Self Resonant
    55MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    20 @ 7.96MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Q Factor
  • Inductance Tolerance
    20%
  • DC Current
    340mA
  • Special Feature
    DCR IS MEASURED AT 30% TOLERANCE
  • Height
    1.8034mm
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.90mm