  • NLCV32T-220K-EF
NLCV32T-220K-EF
advertisement
Manufacturer No:
NLCV32T-220K-EF
HK JDW NO:
769-NLCV32T-220K-EF
Datasheet:
NLCV32T-220K-EF
Description:
Quantity:
In Stock : 16972
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
NLCV32T-220K-EF
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    15.989131mg
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    NLCV-EF
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    Wirewound
  • Resistance
    770mOhm
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.7mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    300mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.001Ohm Max
  • Max DC Current
    300mA
  • Frequency - Self Resonant
    21MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Q @ Freq
    15 @ 2.52MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    15
  • Inductance Tolerance
    10%
  • DC Current
    300mA
  • Special Feature
    DCR IS MEASURED AT 30% TOLERANCE
  • Height
    2.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm