  • NLCV32T-3R3M-EFRD
NLCV32T-3R3M-EFRD
advertisement
Manufacturer No:
NLCV32T-3R3M-EFRD
HK JDW NO:
769-NLCV32T-3R3M-EFRD
Datasheet:
NLCV32T-3R3M-EFRD
Description:
Quantity:
In Stock : 45
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
NLCV32T-3R3M-EFRD
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Terminal Shape
    L BEND
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    NLCV-EFD
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Packing Method
    TR, Blister Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    1A
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    192mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    54MHz
  • Q @ Freq
    15 @ 7.96MHz
  • Case/Size Code
    1310
  • Rated Current-Max
    1A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm