  • NLCV32T-6R8M-EF
NLCV32T-6R8M-EF
advertisement
Manufacturer No:
NLCV32T-6R8M-EF
HK JDW NO:
769-NLCV32T-6R8M-EF
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
NLCV32T-6R8M-EF
Description:
Quantity:
In Stock : 15826
Step5Bar-code shipping tag
NLCV32T-6R8M-EF
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    15.989131mg
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2013
  • Series
    NLCV-EF
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    Wirewound
  • Resistance
    270mOhm
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    530mA
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    351mOhm Max
  • Max DC Current
    530mA
  • Frequency - Self Resonant
    38MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Q @ Freq
    15 @ 7.96MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    15
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Special Feature
    DCR IS MEASURED AT 30% TOLERANCE
  • Height
    2.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm