  • NLP150L-96S3
NLP150L-96S3
advertisement
Manufacturer No:
NLP150L-96S3
HK JDW NO:
96-NLP150L-96S3
Package:
Datasheet:
NLP150L-96S3
Description:
Quantity:
In Stock : 9020
Step5Bar-code shipping tag
NLP150L-96S3
    Chassis Mount
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    0°C~70°C With Derating
  • Series
    NLP150L (150W)
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    7.80Lx3.80W x 1.26 H 198.1mmx96.5mmx32.0mm
  • Feature
    Load Sharing, Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    18
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    110W 150W Forced Air
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Pin Count
    18
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Approval Agency
    CE, CSA, UL
  • Efficiency
    73%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    3.3V
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Input Voltage-Nom
    120V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    22A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC