  • NLP40-7605J
NLP40-7605J
advertisement
Manufacturer No:
NLP40-7605J
HK JDW NO:
96-NLP40-7605J
Package:
Datasheet:
NLP40-7605J
Description:
Quantity:
In Stock : 16347
Step5Bar-code shipping tag
NLP40-7605J
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Number of Pins
    9
  • Weight
    199.580643g
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Published
    2005
  • Series
    NLP40 (50W)
  • Size / Dimension
    4.25Lx2.50W x 1.15 H 108.0mmx63.5mmx29.2mm
  • Feature
    DC Input Capable, Universal Input
  • Part Status
    Active
    Open Frame
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    40W 50W Forced Air
  • Power Rating
    40W
  • Max Power Dissipation
    40W
  • Depth
    63.5mm
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, CCC, cURus, TUV
  • Efficiency
    75%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    8A
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Max Supply Voltage
    264V
  • Min Supply Voltage
    90V
  • Current - Output (Max)
    8A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    8A
  • Output Power
    40W
  • Min Input Voltage
    90V
  • Max Input Voltage
    264V
  • Current - Output 1
    8A
  • Max Frequency
    440Hz
  • Max Output Power
    40W
  • Minimum Load Required
    No
  • Nominal Output Voltage
    5V
  • Min Input Voltage (AC)
    90V
  • Max Input Voltage (AC)
    264V
  • Height
    29.21mm
  • Length
    107.95mm
  • Width
    63.5mm