  • NLP40-7610
NLP40-7610
advertisement
Manufacturer No:
NLP40-7610
HK JDW NO:
96-NLP40-7610
Package:
Datasheet:
NLP40-7610
Description:
Quantity:
In Stock : 1551
Step5Bar-code shipping tag
NLP40-7610
  • Number of Outputs
    3
  • Approval Agency
    CB, CE, CCC, cURus, TUV
  • Efficiency
    75%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Current - Output (Max)
    4A 1.6A 200mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    5A
  • Output Power
    50W
  • Voltage - Output 2
    15V
  • Voltage - Output 3
    -15V
  • Minimum Load Required
    Yes
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    NLP40 (50W)
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    4.25Lx2.50W x 1.15 H 108.0mmx63.5mmx29.2mm
  • Feature
    DC Input Capable, Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    40W 50W Forced Air