  • NLP65-7624
NLP65-7624
advertisement
Manufacturer No:
NLP65-7624
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-NLP65-7624
Package:
Datasheet:
NLP65-7624
Description:
Quantity:
In Stock : 10882
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NLP65-7624
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    0°C~70°C With Derating
  • Published
    2008
  • Series
    NLP65 (75W)
  • Size / Dimension
    5.00Lx3.00W x 1.26 H 127.0mmx76.2mmx32.0mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    DC Input Capable, Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    10
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Open Frame
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    65W 75W Forced Air
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, CSA, UL, TUV
  • Efficiency
    72%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    24V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    2.7A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC