  • NLP65-9908J
NLP65-9908J
advertisement
Manufacturer No:
NLP65-9908J
HK JDW NO:
96-NLP65-9908J
Package:
Datasheet:
NLP65-9908J
Description:
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 63W
Step5Bar-code shipping tag
NLP65-9908J
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Number of Pins
    10
  • Weight
    283g
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Published
    2005
  • Series
    NLP65-M (75W)
  • Size / Dimension
    5.00Lx3.00W x 1.26 H 127.0mmx76.2mmx32.0mm
  • Feature
    Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    10
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    63W 75W Forced Air
  • Power Rating
    65W
  • Max Power Dissipation
    63W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    76.2mm
  • Frequency
    63Hz
  • Pin Count
  • Number of Outputs
    3
  • Efficiency
    72%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    2.5A
  • Input Voltage-Nom
    120V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Max Supply Voltage
    264V
  • Min Supply Voltage
    85V
  • Current - Output (Max)
    7A 2.5A 500mA
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Current
    7A
  • Output Power
    65W
  • Voltage - Output 2
    12V
  • Min Input Voltage
    85V
  • Max Input Voltage
    264V
  • Current - Output 1
    7A
  • Max Output Power
    65W
  • Minimum Load Required
    Yes
  • Nominal Output Voltage
    -12V
  • Current - Output 2
    2.5A
  • Current - Output 3
    500mA
  • Height
    32.004mm
  • Length
    127mm