  • NMC-H0805X7R223K250TRPLPF
NMC-H0805X7R223K250TRPLPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC-H0805X7R223K250TRPLPF
HK JDW NO:
10881-NMC-H0805X7R223K250TRPLPF
Package:
0805
Datasheet:
Description:
22nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0805
Step5Bar-code shipping tag
NMC-H0805X7R223K250TRPLPF
  • Package / Case
    0805
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Height
    1.45mm
  • Length
    2mm