  • NMC-H1206NPO471K500TRPF
NMC-H1206NPO471K500TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC-H1206NPO471K500TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC-H1206NPO471K500TRPF
Package:
1206
Datasheet:
Description:
470pF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 1266
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
NMC-H1206NPO471K500TRPF
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470pF
  • Packing Method
    TR, PUNCHED
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Height
    1.8mm
  • Length
    3.2mm