  • NMC0603X7R103K50TRP10F
NMC0603X7R103K50TRP10F
advertisement
Manufacturer No:
NMC0603X7R103K50TRP10F
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NMC0603X7R103K50TRP10F
Package:
0603
Description:
10nF 50V Ceramic Capacitor 10% 0603
Step5Bar-code shipping tag
NMC0603X7R103K50TRP10F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10nF
  • Depth
    800μm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    1.6mm