  • NMP650-KCCC-00
NMP650-KCCC-00
advertisement
Manufacturer No:
NMP650-KCCC-00
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-NMP650-KCCC-00
Package:
Datasheet:
NMP650-KCCC-00
Description:
Quantity:
In Stock : 11236
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NMP650-KCCC-00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C With Derating
  • Series
    NMP (650W)
  • Size / Dimension
    9.84Lx3.50W x 1.61 H 250.0mmx89.0mmx41.0mm
  • Feature
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    650W
  • Number of Outputs
    4
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus, EAC, TUV
  • Efficiency
    88.5%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Current - Output (Max)
    5A 36A 36A 36A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC 120V~370VDC
  • Voltage - Output 4
    5V