  • NOMC16031003AT0
NOMC16031003AT0
advertisement
Manufacturer No:
NOMC16031003AT0
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-NOMC16031003AT0
Package:
SOIC
Datasheet:
NOMC16031003AT0
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NOMC16031003AT0
  • Package / Case
    SOIC
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    16
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    THIN FILM
  • Number of Functions
    8
  • Construction
    Rugged
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    100V
  • Lead Spacing
    1.27mm
  • Size Code
    3915
  • Rated Temperature
    70°C
  • Number of Resistors
    8
  • Element Power Dissipation
    0.1W