  • NOMCT16035001FT1
NOMCT16035001FT1
advertisement
Manufacturer No:
NOMCT16035001FT1
Manufacturer:
Vishay Thin Film
HK JDW NO:
881-NOMCT16035001FT1
Package:
16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
NOMCT16035001FT1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NOMCT16035001FT1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Number of Pins
    16
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NOMC
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.390Lx0.154W 9.91mmx3.91mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    16
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    5kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    THIN FILM
  • Number of Functions
    8
  • Construction
    Rugged
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    100V
  • Lead Spacing
    1.27mm
  • Size Code
    3915
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    100mW
  • Element Power Dissipation
    0.1W
  • Resistor-Ratio-Drift
    ±5ppm/°C
  • Resistor Matching Ratio
    ±0.025%
  • Height
    1.6002mm
  • Height Seated (Max)
    0.063 1.60mm