  • NPA-730B-015G
NPA-730B-015G
advertisement
Manufacturer No:
NPA-730B-015G
HK JDW NO:
58-NPA-730B-015G
Package:
14-SOIC Module, Dual Top Ports
Datasheet:
NPA-730B-015G
Description:
SENSOR PRESSURE GAUGE 15 PSI
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NPA-730B-015G
  • Package / Case
    14-SOIC Module, Dual Top Ports
  • Supplier Device Package
    14-SOIC
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NPA-730
  • Feature
    Temperature Compensated
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    5A (24 Hours)
  • Applications
    Board Mount
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Output
    14 b
  • Output Type
    I2C
  • Accuracy
    ±1.5%
  • Pressure Type
    Vented Gauge
  • Port Size
    Male - 0.12 3mm Tube Dual