  • NPC101M6.3D6XATRF
NPC101M6.3D6XATRF
advertisement
Manufacturer No:
NPC101M6.3D6XATRF
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NPC101M6.3D6XATRF
Package:
Datasheet:
NPC101M6.3D6XATRF
Description:
Cap Aluminum Polymer 100uF 6.3VDC 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 0.01 Ohm 3000mA 2000h 105°C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NPC101M6.3D6XATRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Polymer
  • Construction
    Flat
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    6.3VDC