  • NPC680M4D6ZATRF
NPC680M4D6ZATRF
advertisement
Manufacturer No:
NPC680M4D6ZATRF
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NPC680M4D6ZATRF
Package:
Datasheet:
NPC680M4D6ZATRF
Description:
Cap Aluminum Polymer 68uF 4VDC 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 0.009 Ohm 3000mA 2000h 105°C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NPC680M4D6ZATRF
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Polymer
  • Construction
    Flat
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    4VDC