  • NPS2T-10RF1
NPS2T-10RF1
advertisement
Manufacturer No:
NPS2T-10RF1
Manufacturer:
Riedon
HK JDW NO:
676-NPS2T-10RF1
Package:
TO-263-3, D2Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Datasheet:
NPS2T-10RF1
Description:
NPS Series, Thick Film, 10Ohm, ±1%, -40°C~175°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NPS2T-10RF1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    34 Weeks
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NPS
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.325Lx0.320W 8.26mmx8.13mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Max Power Dissipation
    25W
  • Height
    2.8956mm
  • Height Seated (Max)
    0.161 4.10mm