  • NRC10F13R7TRF
NRC10F13R7TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC10F13R7TRF
HK JDW NO:
10881-NRC10F13R7TRF
Package:
0805
Step5Bar-code shipping tag
NRC10F13R7TRF
  • Package / Case
    0805
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    13.7Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Rated Temperature
    70°C