  • NRLM332M80V30X30F
NRLM332M80V30X30F
advertisement
Manufacturer No:
NRLM332M80V30X30F
HK JDW NO:
10881-NRLM332M80V30X30F
Description:
3.3mF Capacitor 20% Bulk 3.21A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
NRLM332M80V30X30F
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    Aluminum
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Tolerance
    20%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3mF
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    85mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    80V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Leakage Current
    1.54143mA
  • Ripple Current
    3.21A
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.2
  • Diameter
    30mm
  • Height
    30mm