  • NRLM472M16V22X25F
NRLM472M16V22X25F
advertisement
Manufacturer No:
NRLM472M16V22X25F
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NRLM472M16V22X25F
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
4.7mF Capacitor 20% Bulk 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
NRLM472M16V22X25F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Aluminum
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7mF
  • Lead Pitch
    10mm
  • Diameter
    22mm
  • Height
    25mm