  • NRM683K400F
NRM683K400F
advertisement
Manufacturer No:
NRM683K400F
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NRM683K400F
Package:
Radial
Datasheet:
NRM683K400F
Description:
68nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
NRM683K400F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    68nF
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Size Code
    7124
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    200V
  • Height
    10.5mm
  • Length
    18mm
  • Width
    6mm