  • NRS4018T4R7MDGJ
NRS4018T4R7MDGJ
advertisement
Manufacturer No:
NRS4018T4R7MDGJ
HK JDW NO:
782-NRS4018T4R7MDGJ
Datasheet:
NRS4018T4R7MDGJ
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.7A 84 MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
NRS4018T4R7MDGJ
    ONE SURFACE
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -25°C~120°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    4.2mm
  • Current Rating
    1.7A
  • Lead Pitch
    2.8mm
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    84mOhm Max
  • Max DC Current
    2A
  • Frequency - Self Resonant
    35MHz
    DUAL ENDED
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Case/Size Code
    1616
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    1.7A
  • Height
    1.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm