  • NRS6045T680MMGK
NRS6045T680MMGK
advertisement
Manufacturer No:
NRS6045T680MMGK
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-NRS6045T680MMGK
Package:
Nonstandard
Datasheet:
NRS6045T680MMGK
Description:
Quantity:
In Stock : 8534
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NRS6045T680MMGK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NR, S Type
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    6.2mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    950mA
  • Inductance
    68μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    395.2mOhm Max
  • Max DC Current
    1.1A
  • Frequency - Self Resonant
    4MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    950mA
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm