  • NRSA331M63V12.5X20F
NRSA331M63V12.5X20F
advertisement
Manufacturer No:
NRSA331M63V12.5X20F
HK JDW NO:
10881-NRSA331M63V12.5X20F
Description:
330μF Capacitor 20% Bulk 680mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRSA331M63V12.5X20F
    Select All
  • Mount
    Through Hole
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    330μF
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    453mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Leakage Current
    0.6237mA
  • Ripple Current
    680mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.1
  • Diameter
    12.5mm
  • Height
    20mm