  • NRSH152M80V18X40F
NRSH152M80V18X40F
advertisement
Manufacturer No:
NRSH152M80V18X40F
HK JDW NO:
10881-NRSH152M80V18X40F
Description:
1500μF Capacitor 3510mA
Step5Bar-code shipping tag
NRSH152M80V18X40F
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Capacitance
    1500μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    80V
  • Leakage Current
    1.2mA
  • Ripple Current
    3510mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    26 mΩ
  • Diameter
    18mm
  • Length
    40mm