  • NRSH331M63V10X23F
NRSH331M63V10X23F
advertisement
Manufacturer No:
NRSH331M63V10X23F
HK JDW NO:
10881-NRSH331M63V10X23F
Description:
330μF Capacitor 1410mA
Step5Bar-code shipping tag
NRSH331M63V10X23F
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Capacitance
    330μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Leakage Current
    0.2079mA
  • Ripple Current
    1410mA
  • Tan Delta
    0.09
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    69 mΩ
  • Diameter
    10mm
  • Length
    23mm