  • NRSZC332M16V18X21F
NRSZC332M16V18X21F
advertisement
Manufacturer No:
NRSZC332M16V18X21F
HK JDW NO:
10881-NRSZC332M16V18X21F
Description:
NRSZC 3300μF Capacitor 1867.5mA
Step5Bar-code shipping tag
NRSZC332M16V18X21F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Series
    NRSZC
  • Published
    2014
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    3300μF
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Leakage Current
    0.528mA
  • Ripple Current
    1867.5mA
  • Tan Delta
    0.2
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    30 mΩ
  • Diameter
    18mm
  • Length
    21mm