  • NRV2012T3R3MGFV
NRV2012T3R3MGFV
advertisement
Manufacturer No:
NRV2012T3R3MGFV
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-NRV2012T3R3MGFV
Package:
Nonstandard
Datasheet:
NRV2012T3R3MGFV
Description:
Quantity:
In Stock : 2500
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NRV2012T3R3MGFV
  • Type
    Parameter
    Select All
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    900mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    272.4mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.25A
  • Rated Current-Max
    0.9A
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NR, V Type
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.079W 2.00mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%