  • NS10145T152MNA
NS10145T152MNA
advertisement
Manufacturer No:
NS10145T152MNA
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-NS10145T152MNA
Package:
Nonstandard
Datasheet:
NS10145T152MNA
Description:
Fixed Inductors 10145 1500uH 4.44Ohm +/-20%Tol .27A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NS10145T152MNA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NS
  • Size / Dimension
    0.398Lx0.398W 10.10mmx10.10mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    10.4mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    270mA
  • Inductance
    1.5mH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    4.44Ohm Max
  • Max DC Current
    270mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.5MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Current - Saturation
    360mA
  • Case/Size Code
    4040
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    270mA
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.191 4.85mm