  • NSHC153G50TRC1F
NSHC153G50TRC1F
advertisement
Manufacturer No:
NSHC153G50TRC1F
HK JDW NO:
10881-NSHC153G50TRC1F
Package:
1210
Datasheet:
NSHC153G50TRC1F
Description:
15nF Film Capacitor 2% 1210 Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
NSHC153G50TRC1F
  • Package / Case
    1210
  • Tolerance
    2%
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    15nF
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    2.5mm
    PPS
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    1.1mm
  • Length
    3.2mm