  • NSHC222J16TRJ1F
NSHC222J16TRJ1F
advertisement
Manufacturer No:
NSHC222J16TRJ1F
HK JDW NO:
10881-NSHC222J16TRJ1F
Package:
0603
Datasheet:
Description:
2.2nF Film Capacitor 5% 0603 Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
NSHC222J16TRJ1F
  • Package / Case
    0603
  • Tolerance
    5%
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2nF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC
  • Depth
    800μm
    PPS
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Height
    700μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm