  • NSV20200DMTWTBG
NSV20200DMTWTBG
advertisement
Manufacturer No:
NSV20200DMTWTBG
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-NSV20200DMTWTBG
Package:
6-WDFN Exposed Pad
Datasheet:
NSV20200DMTWTBG
Description:
TRANS NPN 20V SOT23-3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NSV20200DMTWTBG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-WDFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Transistor Type
    2 PNP (Dual)
  • DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
    250 @ 100mA 2V
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    100nA ICBO
  • Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
    390mV @ 200mA, 2A
  • Frequency - Transition
    155MHz