  • NTLUS3A18PZCTBG
NTLUS3A18PZCTBG
advertisement
Manufacturer No:
NTLUS3A18PZCTBG
HK JDW NO:
699-NTLUS3A18PZCTBG
Package:
6-UDFN Exposed Pad
Datasheet:
NTLUS3A18PZCTBG
Description:
MOSFET (Metal Oxide) P-Channel Tape & Reel (TR) 18mOhm @ 7A, 4.5V ±8V 2.24pF @ 15V 28nC @ 4.5V 20V 6-UDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 4105
Step5Bar-code shipping tag
NTLUS3A18PZCTBG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-UDFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    6-UDFN (2x2)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • FET Type
    P-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    18mOhm @ 7A, 4.5V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    1V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    2.24pF @ 15V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    5.1A Ta
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    28nC @ 4.5V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    20V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    1.5V 4.5V
  • Vgs (Max)
    ±8V