  • NTMYS010N04CLTWG
NTMYS010N04CLTWG
advertisement
Manufacturer No:
NTMYS010N04CLTWG
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-NTMYS010N04CLTWG
Package:
SOT-1023, 4-LFPAK
Datasheet:
NTMYS010N04CLTWG
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tape & Reel (TR) 10.3m Ω @ 20A, 10V ±20V 570pF @ 25V 7.3nC @ 10V 40V SOT-1023, 4-LFPAK
Quantity:
In Stock : 6519
Step5Bar-code shipping tag
NTMYS010N04CLTWG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-1023, 4-LFPAK
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Power Dissipation-Max
    3.8W Ta 28W Tc
  • FET Type
    N-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    10.3m Ω @ 20A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    2V @ 20μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    570pF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    14A Ta 38A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    7.3nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    40V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    4.5V 10V
  • Vgs (Max)
    ±20V