  • NTR06B1622BTRF
NTR06B1622BTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR06B1622BTRF
HK JDW NO:
10881-NTR06B1622BTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 16.2kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR06B1622BTRF
  • Rated Temperature
    70°C
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    16.2kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    62.5mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V