  • NTR06C1692DTRF
NTR06C1692DTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR06C1692DTRF
HK JDW NO:
10881-NTR06C1692DTRF
Step5Bar-code shipping tag
NTR06C1692DTRF
  • Tolerance
    0.25%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    16.9kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    62.5mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C